Biamp Modena Hub

Biamp Modena Hub

Cable-Free: łącz się i dziel tym, co chcesz – bezprzewodowo

Modena Hub Wireless USB łączy komputer uczestnika spotkania ze systemem AV, umożliwiając bezprzewodowy udział w zdalnych konferencjach

BIAMP Modena – bezprzewodowy system transmisji obrazu i dźwięku oraz udostępniania treści

Cable-Free: łącz się i dziel tym, co chcesz – bezprzewodowo

Praca zdalna i spotkania zdalne stały się naszą rzeczywistością i nie zapowiada się, żebyśmy szybko mieli się z nimi pożegnać. Na szczęście, producenci oprogramowania oraz sprzętu już od wielu lat opracowywali produkty, które pozwalają na łatwe korzystanie z technologii, nawet w przypadku znacznej odległości dzielącej osoby, które chcą się ze sobą skomunikować. Co więcej, na rynku coraz częściej pojawiają się BYOD (z języka angielskiego – Bring Your Own Device), które pozwalają użytkownikom na pełną niezależność i mobilność.

Seria Biamp Modena zapewnia prawdziwy komfort podczas spotkań zdalnych. Umożliwia bezprzewodowe łączenie laptopów i smartfonów użytkowników oraz infrastruktury AV sali konferencyjnej. Każdy laptop, tablet lub urządzenie mobilne w połączeniu z Modena Hub może zarówno wysyłać kontent na ekrany i wyświetlacze innych użytkowników, jak i przyjmować sygnały. Modena Hub pozwala więc na szybką wymianę danych i prezentacji, eliminując potrzebę instalacji okablowania, stosowania dodatkowych elementów, takich jak adaptory (dongle), a co za tym idzie podłączania urządzenia każdego prowadzącego do projektora lub monitora. Dodatkowo, każdy uczestnik prezentacji może zająć dowolne miejsce na widowni lub podłączyć się zdalnie do systemu, gdyż z łatwością może podglądać prezentację na swoim urządzeniu.

Modena™ Hub i Modena™ Hub+

Modena™ Hub i Modena™ Hub+ to bezprzewodowe huby, który wspierają komunikację on-line. Są to produkty BYOD (Bring Your Own Device) do stosowania w pomieszczeniach nieprzystosowanych do przeprowadzania konferencji lub w sytuacjach, gdy zależy nam na minimalizacji użycia okablowania. Urządzenia z serii Modena Hub umożliwiają uczestnikom spotkania bezprzewodowe, połączenie się z systemem AV i urządzeniami USB oraz otrzymywanie streamingów wideo. Są kompatybilne z oprogramowaniami UC, takimi jak Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, oraz z urządzeniami hardware, pozwalając uczestnikom bezprzewodowo przesyłać dane i kontent. Modena Hub+ została wyposażona w dodatek WiFi AP – zatem może posłużyć również jako punkt dostępowy.

Modena™ Server

Modena™ Server to z kolei urządzenie służące do bezprzewodowego przesyłania prezentacji, pozwalające na jednoczesną obsługę wielu pomieszczeń. Jedno urządzenie pozwala na wymianę danych w maksymalnie 7 niezależnych pomieszczeniach. Przy użyciu tego produktu można transmitować dane i przesyłać widok ekranu oraz kamer. To wszystko bez żadnej ingerencji w pomieszczenie i bez okablowania! Zespoły zlokalizowane w różnych budynkach lub nawet w różnych zakątkach świata mogą z łatwością ze sobą współpracować.

Produkt must have

Wszystkie produkty z serii Modena pozwalają na przeprowadzanie spotkań z dowolnego miejsca na świecie oraz odbieranie danych i prezentacji z komputerów, systemów Android i aplikacji Android TV. Modena umożliwia wyświetlanie prezentacji do 6 użytkowników naraz w wysokiej rozdzielczości FullHD (współdzielenie ekranu). Każde urządzenie może wysyłać i przyjmować prezentacje, które wyświetlają się na ekranach laptopów, tabletów lub telefonów uczestników. Modena+ pozwala na konfigurację systemu z udziałem nawet 150 uczestników. Do uruchomienia sesji wystarczy zainstalować darmową aplikację lub otworzyć oprogramowanie w przeglądarce internetowej – bez potrzeby kupowania licencji oraz wykonywania rejestracji. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami MAC i Windows, a aplikacja jest dostosowania do środowisk Windows, MAC iOS i Android.

Można sobie tylko wyobrazić mnogość zastosowań oraz oszczędność czasu, jaką „generuje” brak konieczności instalacji i podpinania kabli podczas przygotowywania konferencji i zebrań. Nowoczesna technologia wychodzi więc jak widać naprzeciw naszym oczekiwaniom. Modena, wraz ze swoją mobilnością i niezwykłą łatwością obsługi, to jeden z produktów must have w 2021 roku.

Podziel się!