Avid S3L i Pro Tools podczas świątecznego koncertu Michaela Bublé

Avid S3L i Pro Tools podczas świątecznego koncertu Michaela Bublé

Michael Bublé to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Magią swojego głosu zdobył rzeszę fanów na całym świecie. Już trzeci rok z rzędu artysta zorganizował specjalny koncert świąteczny, który został wyemitowany przez telewizję NBC. Do realizacji tego wyjątkowego wydarzenia (Michael Bublé’s 3rd Annual Christmas Special) zostały wykorzystane systemy live firmy Avid. Sprawdzone i niezawodne rozwiązania Avida umożliwiły zespołowi produkcyjnemu sprawną realizację wydarzenia, które zostało nakręcone w Vancouver, rodzinnym mieście Bublé.  Świąteczna emisja zgromadziła przed telewizorami miliony widzów.

W trakcie swojej błyskotliwej kariery Bublé wygrał trzy nagrody Grammy i sprzedał ponad pięćdziesiąt milionów płyt na świecie. Współpracujący od wielu lat z artystą Realizator FOH, Craig Doubet, zwrócił się do specjalistów z firmy Gearforce o wsparcie w zakresie systemu do realizacji live oraz rejestracji tego wydarzenia.

Dotychczas rejestracja audio dokonywana była poprzez zewnętrzny wóz transmisyjny, co zwiększało koszt i stopień skomplikowania całego wydarzenia. W tym roku, prezes firmy Gearforce postanowił wykorzystać możliwości systemów Avid do bardziej efektywnego wykonania tego zadania. Oto jego wypowiedź na ten tamat: „Telewizja stawia wysokie wyzwania działowi audio. Przy tworzeniu założeń tego projektu musieliśmy się upewnić, że wybieramy najwyższej jakości komponenty, które mają najmniejsze prawdopodobieństwo awarii. Podczas testów produkty Avida pobiły konkurencję.” Kiedy pojawiło się zagadnienie nagrywania wydarzenia decyzja o wyborze Pro Toolsa była oczywista dla Doubeta. „Zrealizowałem ponad czterysta koncertów Michaela i każdy z nich nagrywałem za pomocą Pro Toolsa – to system o wyjątkowych możliwościach!”, kontynuuje Doubet.

Do miksowania dźwięku wybrano nowy system Avid S3L, który oferuje najbardziej uproszczony i efektywny sposób integracji z systemem rejestracji wielośladowej Pro Tools. „Wybraliśmy S3L z powodu małych gabarytów, a ponieważ pozwala on rejestrować 64 kanały audio, pełnił także rolę zapasowego systemu rejestracji”, wyjaśnił Doubet. „Avid doskonale wie na czym polega miksowanie dźwięku!”

Podziel się!