Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

Avid przedstawia Pro Tools 2018.1

Jaką wersję oprogramowania po Pro Tools 12 zaproponuje Avid? Na pewno nie wersję 13. Zamiast tego, wraz z początkiem roku dostaliśmy zmianę sposobu numerowania, zgodnego z rokiem i miesiącem aktualizacji. I tak, na targach NAMM Avid zaprezentował Pro Tools 2018.1.

2018.1 to – oczywiście – nie tylko zmiana nazwy. Pojawiła się kolejna grupa nowych funkcji ułatwiających szybką, kreatywną pracę.

Jedna z rewolucyjnych zmian w wersji 2018.1 to możliwość aktywacji programu poprzez łącze internetowe i dedykowany serwis autoryzacyjny w chmurze (iLok Cloud). Można więc pracować z programem bez obecności iLoka z porcie USB, oczywiście po spełnieniu określonych warunków.

Dla posiadaczy aktualnego aktywnego Annual Upgrade And Support Plan’u aktualizacja do 2018.1jest bezpłatna.

Co nowego w Pro Tools 2018.1?

Twórz sesje w mgnieniu oka z Track Presets

Zapomnij o pochłaniających mnóstwo czasu rutynowych zadaniach. Używając presetów ścieżek (Track Presets) możesz szybko zapisywać, katalogować i przywoływać ulubione grupy efektów i procesorów oraz inne wybrane ustawienia dla ścieżek wokalowych, zyskując więcej czasu na kreatywną pracę.

Nagrywaj pomysły na bieżąco

Rejestruj muzyczne pomysły w MIDI, nawet gdy w Pro Toolsie nie ma włączonej funkcji nagrywania. Dodawaj swoje improwizacje do sesji przy pomocy prostej komendy.

Utrzymuj kontrolę nad MIDI

Tworzenie muzyki jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki wprowadzonym w oprogramowaniu ulepszeniom możesz dopracować brzmienie każdej nuty do perfekcji – transponować i przycinać nuty za pomocą strzałek, a także budować akordy szybciej niż kiedykolwiek.

Wybieraj najlepsze ujęcia

Buduj playlisty z najlepszych ujęć w widoku Waveform. To idealne rozwiązanie, gdy pracujesz z pogrupowanymi śladami – zarządzanie playlistami nie stanowi już wyzwania. Teraz możesz też przełączać się pomiędzy różnymi ujęciami jednego clipu używając strzałek.

Zapomnij o iLoku

Pro Tools i wszystkie wtyczki Avid są teraz autoryzowane przez internet (iLok Cloud). To oznacza, że możesz pracować bez fizycznego iLok’a i odzyskujesz wolny port USB.

Lepszy podgląd miksu

Na wszystkich kanałach miksu jest dostępna nowa grafika EQ, która pozwala Ci zobaczyć w czasie rzeczywistym jaki wpływ na miks mają Twoje ustawienia i automatyka – nawet w przypadku korzystania z kilku korektorów. Dodatkowo wysyłki pre fade i widok automatyki są oznaczone kolorami, by łatwiej było je rozróżnić.

Współpracuj z innymi

Masz sesję, nad którą chciałbyś pracować z innymi? Wybierz następującą opcję: Select File > Start Collaboration, a Pro Tools automatycznie zapisze Twoją sesję, zamknie ją i otworzy jako projekt w chmurze, gotowy do przesyłania innym osobom.

Licencja dla sieci

Potrzebujesz Pro Tools do firmy lub placówki edukacyjnej? Teraz możesz kupić licencję dla kilku stanowisk (Pro Tools lub Pro Tools | HD Network Site License), która oferuje benefity dla dużych organizacji.

, , , ,
Podziel się!