AV Integracje z wizytą w fabryce d&b audiotechnik w Backnang

AV Integracje z wizytą w fabryce d&b audiotechnik w Backnang

Ekipa redaktorów z magazynu AV Integracje odwiedziła fabrykę d&b audiotechnik w Backnang w Niemczech. Zachęcamy do przeczytania obszernej relacji z tej wizyty, styl, zasady, podejście do pracy i jakości produkowanych urządzeń robią wrażenie!

” (…)Historia firmy d&b audiotechnik rozpoczęła się 18 kwietnia 1981 roku, kiedy dwóch młodych dżentelmenów Jurgen Daubert i Rolf Belz, w swoim pilnie strzeżonym garażu, zaczęło tworzyć pierwsze systemy nagłośnieniowe. Jeszcze przed końcem lat osiemdziesiątych siedziba firmyzostała przeniesiona do zabytkowych budynków przędzalni zlokalizowanych w Backnang, gdzie znajduje się do tej pory. Dzisiaj pracuje tutaj ponad 500 pracowników i współpracowników. W fabryce produkowane są (z małymi wyjątkami) wszystkie komponenty, z których następnie składane są gotowe produkty eksportowane do prawie 100 krajów świata.(…)

“Najnowocześniejsze systemy związane z dźwiękiem i obrazem zazwyczaj są produkowane w kompleksach hal położonych na terenach podmiejskich czy w specjalnie wyznaczonych strefach przemysłowych. Nierzadko zleca się montaż urządzeń również wyspecjalizowanym fabrykom znajdującym się na Dalekim Wschodzie, produkującym urządzenia w ramach jednego obiektu dla różnych marek i branż, które po prostu dostarczają swoim klientom ludzi i wyposażenie fabryki. W przypadku firmy d&b audiotechnik sytuacja wygląda zgoła inaczej.
Od końca lat osiemdziesiątych siedzibą producenta są absolutnie wyjątkowe, zabytkowe, ceglane budynki starej przędzalni, wkomponowane w krajobraz malowniczego, znajdującego się w odległości zaledwie 50 km od Stuttgartu miasteczka Backnang. Tutaj właśnie, od początku do końca, powstają jedne z najlepszych na świecie głośników, które są stosowane w instalacjach stałych i na trasach koncertowych oraz wzmacniacze konieczne do ich zasilenia i urządzenia do zarządzania dźwiękiem. Odwiedziliśmy ten wyjątkowy kompleks, aby osobiście zobaczyć, jak wygląda proces produkcji, a także porozmawiać o ofercie rozwiązań dla rynku instalacyjnego i o nowościach z tego sektora.(…)”

Przeczytaj cały artykuł na stronie magazynu AV Integracje:

https://tiny.pl/wcrhm

Podziel się!