Audio-Technica przedstawia nowy system bezprzewodowy z obsługą DANTE

Audio-Technica przedstawia nowy system bezprzewodowy z obsługą DANTE

Nowy system uzupełnia ofertę tej marki w zakresie profesjonalnych systemów bezprzewodowych.

Audio-Technica ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, cyfrowego systemu bezprzewodowego Digital 3000, następcę oryginalnej serii UHF 3000. Nowy system uzupełnia ofertę tej marki w zakresie profesjonalnych systemów bezprzewodowych.
System Audio-Technica Digital 3000 pracuje w trybie 24-bit/48kHz z latencją wynoszącą zaledwie 2.5 ms. Producent zastosował modulację z kluczowaniem różnicowym fazy π/4-shift DQPSK (Differential Quaternary Phase Shift Keying) cechującą się znaczną odpornością na zakłócenia, interferencje.
Tor audio nadajników gwarantuje >120 dB dynamiki na wejściach mikrofonowych i 108 dB dla wejść instrumentalnych. Jakość dźwięku jest bardzo wysoka, a zniekształcenia harmoniczne nie przekraczają 0.1% THX @1 kHz przy poziomie sygnału -20 dBFS.

Cechą charakterystyczną systemu A-T Digital 3000 jest przejęta od systemu serii 3000 4. generacji technologia rezerwacji dwóch nośnych – głównej i zapasowej, z możliwością szybkiego przełączenia z nadajnika w razie pojawienia się nieprzewidzianych interferencji i kłopotów ze skuteczną transmisją sygnału.
Nadajniki i odbiorniki oferują szeroki zakres pracy o zakresie 60 MHz, przy czym jeden kanał zajmuje maksymalnie 192 kHz, a minimalny odstęp między kanałami to 125 kHz. W jednym kanale TV o szerokości 8 MHz w standardowym trybie pracy systemu można pomieścić 22 kanały mikrofonowe, a w trybie HD aż 32 kanały.

Skuteczny zasięg pracy cyfrowego systemu bezprzewodowego Audio-Technica Digital 3000 dochodzi do 120 metrów. Pojedyncza para anten może łączyć kaskadowo do pięciu podwójnych odbiorników ATW-DR3120DAN, co zmniejsza wymaganą przestrzeń w szafie rack i minimalizuje koszty instalacji.
Oprogramowanie Wireless Manager umożliwia bezpośrednią kontrolę nad systemem w celu rozmieszczenia częstotliwości, monitorowania stanu naładowania baterii nadajnika lub przeglądania informacji o połączeniu.

Dzięki kompatybilności z DANTE, odbiornik Digital serii 3000 łatwo integruje się z dowolnym ekosystemem audio DANTE. Nowy system może być podłączony do istniejącego systemu AV, włączając w to sterowanie poprzez IP przez tablety i systemy zarządzania takie jak AMX lub Crestron.
Seria Digital 3000 firmy Audio-Technica oferuje również wysoki poziom bezpieczeństwa. Czterocyfrowy klucz szyfrujący PIN zapewnia, że tylko wybrany mikrofon i odbiornik mogą się ze sobą komunikować, a szyfrowanie AES-256 (Advanced Encryption Standard) chroni sygnały audio przed nieuprawnionym wyciekiem lub podsłuchem.
Nadajnik do ręki ATW-DT3102 posiada standardowy gwint umożliwiający instalację wymiennych kapsuł mikrofonowych Audio-Technica, w tym flagową serię Artist Elite.
Istnieje również możliwość skorzystania z kompatybilnych kapsuł innych producentów.

Nadajnik bodypack ATW-DT3101 posiada czterostykowe złącze z możliwością blokady i jest wyposażony w filtr górnoprzepustowy 80 Hz, 120 Hz lub 160 Hz o nachyleniu 12 dB/okt. Współpracuje z sygnałami liniowymi, instrumentalnymi i mikrofonowymi, z możliwością zasilenia napięciem Phantom +5 V.
Każdy z tych nadajników posiada przycisk wielofunkcyjny z bezpośrednim dostępem, dzięki czemu w przypadku np. zakłóceń może natychmiast przełączyć się na częstotliwość rezerwową, aby zapewnić nieprzerwaną transmisję.
Czas pracy na dwóch bateriach alkalicznych AA sięga 6 godzin, na akumulatorkach Ni-MH 1900 mAh 7 godzin, a na akumulatorkach Ni-MH 2500 mAh do 9 godzin.

Dostępne będą systemy w następujących zakresach:

– Pasmo DE2E: 470.125 do 529.975 MHz
– Pasmo EE1E: 530.000 do 589.975 MHz
– Pasmo FF1E: 606.000 do 665.975 MHz

 

, , , , , , , ,
Podziel się!