Audio-Technica na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

Audio-Technica na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

Produkty Audio-Techniki służą do rejestrowania i monitorowania audio podczas zawodów – planów bliskich i ogólnych, hałasów tłumu, analiz ekspertów i wywiadów ze sportowcami.

Stereofoniczne shotguny BP4027 i BP4029 są zamontowane w kamerach, aby rejestrować bliskie plany. Wielkomembranowy stereofoniczny AT4050ST i BP4025 w układzie X/Y zbierają dźwięki tła z różnych lokalizacji zawodów w celu zachowania realistycznej atmosfery podczas transmisji. Zestaw nagłowny BPHS1 jest używany przez spikerów by zapewnić separację głosu od dźwięków tła. Do wywiadów stosowany jest kardioidalny model BP4001. Słuchawki ATH-M50x znajdują się w pokojach edytorów, pozwalając między innymi na monitorowanie odbiorników mikrofonowych i konsolet, na których są dokonywane submiksy. To tylko niektóre przykłady sprzętu i jego zastosowań dostarczonych przez Audio-Technikę.

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy brać udział w rozwoju technologii dźwięku na potrzeby broadcastu, ewolucji, która sprawiła, że mikrofony stereofoniczne są integralnym elementem rejestracji dźwięku w tej dziedzinie. Planujemy wprowadzać nowe rozwiązania dla rejestracji wysokiej jakości dźwięku, w szczególności, że w tym przemyśle standardy stają się coraz wyższe”, mówi Edwards.

„NBC powierzyła Audio-Technice zapewnienie realistycznych wrażeń dźwiękowych z Igrzysk Olimpijskich  oraz oddanie atmosfery panującej na wydarzeniach”, mówi Malone. „Audio-Technica konsekwentnie pomaga NBC osiągnąć ten cel.”

O NBC Olympics

NBC Olympics to oddział NBC Sports Group odpowiedzialny za produkcję i promocję materiałów z Igrzysk Olimpijskich. NBC Olympics posiada ogromne doświadczenie, została wielokrotnie nagrodzona za swoje produkcje, które gromadzą największe ilości widzów w historii telewizji amerykańskiej.

Podziel się!