Allen & Heath wypuszcza nową kompaktową konsoletę z serii Qu

Allen & Heath wypuszcza nową kompaktową konsoletę z serii Qu

Allen & Heath rozszerza swoją uznaną serię małych cyfrowych mikserów Qu o nowy, kompaktowy inteligentny mikser/interfejs Qu-SB. Qu-SB jest zaprojektowany jako Stage Box, oferując wszystkie rozwiązania, które były dostępne w serii Qu. Wyróżnia się on duża integracją z tabletem, pozwalając użytkownikowi na dokonywanie miksu z dowolnego miejsca na sali. Qu-SB to inteligentne, mobilne rozwiązanie dla zespołów, klubów muzycznych, studiów i szkół. Sprawdzi się też na imprezach korporacyjnych wymagających dźwięku na żywo lub nagrywania audio. Wszystko to zawarte w małym pudełku.

Qu-SB, który jest mikserem bez standardowego fizycznego panelu sterowania konsolety, ma możliwość montowania w standardowych skrzyniach rack. Posiada 16 wejść mikrofonowych XLR, 2 wejścia liniowe i 14 wyjść. Dzięki rdzeniowi umieszczonemu w środku miksera, zapożyczonemu z Qu-32, ilość wejść mikrofonowych może być rozszerzona do 32, a ilość wyjść do 24. Mikser można łączyć z audio rackami AB168, AR84 i AR2412 za pomocą pojedynczego kabla Cat5.

Brak powierzchni roboczej miksera jest zrekompensowany w postaci aplikacji na tablet iOS, gdzie użytkownik znajdzie wszystkie kontrolki parametrów. W aplikacji można blokować dostęp operatora do wybranych krytycznych ustawień.

“Dzisiaj realizatorzy i muzycy są mniej zależni od fizycznych powierzchni w mikserze. Środowisko cyfrowe jest dla nich naturalne, szukają przenośnych urządzeń, które mogą obsłużyć w znanym sobie interfejsie z użyciem funkcji dotykowej”, tłumaczy manager produktu z A&H, Nicola Beretta. “Qu-SB to doskonała odpowiedź na to zapotrzebowanie, a przy tym zachowane są wysoka jakość dźwięku i wydajność, z których znane są miksery Allen & Heath”.

Wbudowany 18-kanałowy Qu-Drive pozwala na nagrywanie i odtwarzanie plików wielośladowych oraz stereo w formacie WAV na pen-drive lub dysk. Ta funkcjonalność umożlwia wygodne nagrywanie pojedyńczych sladów na żywo, bez konieczności wykorzystania komputera z dodatkowym oprogramowaniem czy zewnętrznych interfejsów audio. Interfejs USB 32×32, pracujący z systemami Windows i Mac, może być używany do monitorowania czy overdubów w studio.

Dodatkowo, Qu-SB oferuje dwa rozwiązania odsłuchu personalnego: przez aplikację Qu-You na iPhone’a lub przez miksery personalne ME-1. Inne rewelacyjne cechy nowego miksera to funkcja AMM czyli automatyczny mikser, możliwość kontroli parametrów za pomocą pedała oraz znane z iLive’a efekty.

, , , , , ,
Podziel się!