Allen & Heath prezentuje nowe produkty kompatybilne z Dante

Allen & Heath prezentuje nowe produkty kompatybilne z Dante

Allen & Heath przedstawił na targach ISE nowe produkty kompatybilne z Dante, w tym rozwiązania mobilne i instalacyjne oraz dwie nowe karty rozszerzeń Dante. Wszystkie najnowsze produkty współpracują z AES67 i Dante Domain Manager.

DT168 posiada 16 przedwzmacniaczy mikrofonowych i 8 wyjść liniowych, a wszystko w wygodnym formacie jakim jest stage box. Posiada gumowe nakładki i rączkę, dzięki czemu jest idealnym wyborem do aplikacji mobilnych. Może być używany na scenie lub jako ekspander.

DT164-W posiada 16 przedwzmacniaczy mikrofonowych i 4 wyjścia liniowe i ma uniwersalną konstrukcję umożliwiającą instalacje stałe. Rama urządzenia została tak zaprojektowana, że możliwy jest zarówno montaż naścienny, jak i wbudowanie urządzenia w ścianę. Jednostka jest kompatybilna ze standardową obudową NEMA 12×12” lub jej odpowiednikiem, może być też montowana w podłodze sceny. Gniazdo zasilania, może być zastąpione modułem instalacyjnym (z zaciskami), dodatkowo, dostępny jest także zapasowy moduł zasilania – 12V DC.

Zarówno DT168, jak i DT164-W korzystają z przedwzmacniaczy Allen & Heath, które wraz z 96 kHz konwerterami zapewniają najwyższą jakość dźwięku przesyłaną po Dante, porty Primary i Secondary standardowo pełnią funkcję połączeń  “daisy-chain” lub zapasowych (redundant) używając połączenia (gniazd) typu EtherCon . Obydwa modele są kompatybilne z powierzchniami dLive i MixRackami Allen & Heath DM i CMD oraz z serią mikserów SQ.

„DT168 i DT164-W są odpowiedzią na zapytania konsultantów i integratorów o łączność Dante, która przełamuje konwencjonalny format rackowy” – skomentował Manager Produktów Instalacyjnych Allen & Heath, Martijn Verkerk. “Niezależnie od tego, czy chodzi o panel I/O w ścianach i podłogach, czy o przenośne urządzenia, które chcemy szybko zaimplementować wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, użytkownicy mogą teraz korzystać z jakości dźwięku Allen & Heath i elastyczności, jaką zapewnia Dante.”

Nowością są także dwie “superkarty” rozszerzeń dla flagowego systemu dLive, które umożliwią pracę z Dante z dużą ilością kanałów (128×128 lub 64×64 w zależności od modelu karty) i częstotliwością próbkowania 96kHz, będą mieć zastosowanie podczas wirtualnych prób i cyfrowych splitów.

Podziel się!