Allen & Heath ogłasza nowe miksery analogowe ZED

Allen & Heath ogłasza nowe miksery analogowe ZED

Allen & Heath udostępniło trzy nowe małe miksery analogowe z serii ZED, w tym pierwszy mikser hybrydowy ZEDi. Modele ZED-6, ZED-6FX i ZEDi-8 zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania muzyków, artystów nagrywających i pracowników audio wideo, a wszystko to w kompaktowym, przenośnym formacie.

“Nowe modele ZED od Allen & Heath łączą w sobie znaną z poprzednich modeli konstrukcję i jakość dźwięku z małymi rozmiarami. Dzięki temu, są idealnym rozwiązaniem dla ceniących sobie jakość muzyków, piosenkarzy i małych klubów. Niezależnie od tego, czy nowe ZEDy wykorzystuje się do tworzenia w domu, grania na żywo czy do nagrywania utworów, są one uniwersalnym narzędziem do kreatywnej pracy”, komentuje specjalista produktu, Harry Garcia.

Wszystkie nowe modele mają 2 kanały mono z odrębnymi gniazdami XLR oraz TRS oraz 2 kanały stereo. Kanały mono posiadają wysokoimpedancyjne, separowane wejścia jack, które umożliwiają np. podpięcie gitary bezpośrednio do miksera bez potrzeby używania zewnętrznego DI-boxa.

Dodatkowo, model ZED-6FX zawiera system efektów, który obejmuje multiefekty łączące pogłosy, delay’e, doublery, chorusy i inne modulatory, za pomocą których można stworzyć dynamiczne i zróżnicowane efekty o wysokiej, studyjnej jakości.

ZEDi-8 łączy w sobie funkcje kompaktowego miksera z interfejsem USB 2×2 o rozdzielczości próbkowania 24 bity/96kHz. Z jego pomocą można nagrywać i odtwarzać dźwięk na komputerach Mac i PC lub na urządzeniach iOS (używając Camera Connection Kit), z bardzo elastycznymi możliwościami routingu źródeł. ZEDi-8 jest sprzedawany w pakiecie z oprogramowaniem Cubase LE i aplikacją do produkcji muzycznej Cubasis.

Nowe miksery od Allen & Heath zapewniają optymalną jakość dźwięku dzięki nowej konstrukcji preampów GSPre, które są kontynuacją  przedwzmacniaczy z profesjonalnej studyjnej konsolety GS-R24. Zapewniają one wyjątkowo niski poziom szumów i wysoki poziom headroom’u.

Dodatkowo, nowe modele ZED posiadają funkcjonalną obudowę i metalowy panel na przodzie. Wszystkie modele mają wbudowany 2-pasmowy korektor, 60mm tłumik głównego miksu, funkcję monitorowania kanałów oraz zasilanie phantomowe. Wyjątkowe jak na tego typu produkt jest to, że mikser posiada oddzielne płytki PCB z wlutowanymi potencjometrami dla każdego kanału, a także wewnętrzny zasilacz zapewniający długą bezawaryjną pracę urządzenia nawet w trudnym warunkach.

“Trzy nowe miksery ZED łączą high-endowy wygląd z kompaktową konstrukcją, dając możliwość zastosowań w prostych, ale profesjonalnych konfiguracjach. Wyjątkowa konstrukcja preampów, przydatne wejścia DI dla gitarzystów, efekty zastosowane w ZED-6FX, funkcjonalność ZEDi-8 jako interfejsu USB i w końcu wewnętrzne zasilanie – to wszystko sprawia, że nowe miksery ZED są w stanie zaoferować więcej niż pozostałe miksery tej klasy”, podsumowuje Mike Griffin, projektant z działu R&D Allen & Heath.

Podziel się!