Allen & Heath i d&b audiotechnik na Krakow Live Festival

Allen & Heath i d&b audiotechnik na Krakow Live Festival

Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny w Krakowie. Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego co roku powstają dwie sceny muzyczne. Line-up festiwalu opiera się na wykonawcach światowego formatu, jak i starannie wyselekcjonowanej grupie polskich artystów. Scenę Kraków Stage, na której występowali głównie polscy artyści, nagłośniono przy użyciu systemu J d&b audiotechnik, który dostarczyła firma GMB Pro Sound.

Pierwszego dnia na Kraków Stage wystąpił m.in. nowozelandzki zespół Unknown Mortal Orchestra i pochodzący z Krakowa duet Bass Astral x Igo. Obydwa koncerty zostały zrealizowane na konsolecie Allen & Heath dLive. Unknown Mortal Orchestra działa od 2010 roku i wykonuje psychodeliczny rock, a realizatorem FOH zespołu jest Dave McDonald, który współpracował z wieloma artystami, m.in. Adele, Portishead i Florence & the Machine. Dave rozpoczął swoją przygodę z systemami Allen & Heath od iLive i do dzisiaj pozostał wierny marce. W konsoletach dLive ceni połączenie analogowej duszy z cyfrowymi funkcjonalnościami, wysokiej jakości efekty i zewnętrzny processing. Podczas festiwalu w Krakowie Dave korzystał z powierzchni S7000.

Realizator Bass Astral x Igo, Mateusz Dudziński używa dLive C1500 i MixRacka CDM32. „Oprogramowanie w tej konsolecie jest dla mnie idealne, jako że potrzebuję dużej dowolności w konfiguracji. Jest też bardzo proste w użyciu. Uwielbiam to, że C1500 jest tak kompaktowy i mogę wpakować go do małego samochodu nie musząc nosić ciężkich case’ów”.

Zdjęcia: Łukasz Kornafel, Mateusz Dudziński

, , , , , , , , , , , ,
Podziel się!