Allen & Heath aktualizuje serię Qu

Allen & Heath aktualizuje serię Qu

Firma Allen & Heath ogłosiła szereg znaczących ulepszeń funkcji oraz ekosystemu dla kompaktowych cyfrowych mikserów z serii Qu. Oprócz nowego firmware’u V1.9 pojawiło się kilka kluczowych aktualizacji dla aplikacji Qu-Pad, presety mikrofonowe wiodących mikrofonów (Shure, Sennheiser), usprawniony DAW Control dla Windowsa i nowa, konfigurowalna aplikacja Qu-Control do zastosowań instalacyjnych.

Qu-Pad V1.9 jest obecnie najbardziej wszechstronną aplikacją na iPada tego typu, pozwalając na wprowadzenie każdego ustawienia czy parametru miksera Qu z poziomu aplikacji. Oprócz kontroli miksu na żywo, processingu, routingu i efektów, Qu-Pad oferuje pełny dostęp do zarządzania scenami, kontrolę ponad 15 przypisywalnych przycisków, zarządzanie Automatycznym Mikserem Mikrofonów, ustawieniami I/O oraz funkcjami nagrywania i odtwarzania na Qu-Drive. Nowością w aplikacji jest też zabezpieczenie dostępu do profilu użytkownika za pomocą hasła.

Allen & Heath rozpoczął współpracę z producentami mikrofonów Shure i Sennheiser aby stworzyć bibliotekę presetów dla najbardziej popularnych w branży modeli mikrofonów. Presety są punktem wyjściowym, z którego użytkownik może rozpocząć pracę nad dźwiękiem w celu uzyskania najlepszego możliwego brzmienia.

Nowym dodatkiem do serii Qu jest Qu-Control, konfigurowalna aplikacja iOS dla urządzeń iPod Touch, iPhone i iPad. Oferując pięć ekranów (z czego każdy z nawet 15 ‘widgetami’), aplikacja umożliwia kontrolę takich parametrów jak wybór źródła muzyki tła, sterowanie poziomem strefy master, przywoływanie scen czy przełączanie mikrofonów.

Zabezpieczenie hasłem zapobiega niepożądanemu dostępowi, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie by bezprzewodowo pracować w klubach, salach konferencyjnych czy holach hotelowych.

Odpowiadając na sugestie od naszych klientów, DAW Control który wcześniej był dostępny tylko dla użytkowników systemów Mac, będzie wkrótce również w wersji na Windowsa. Sterownik pozwala na prostą integrację miksera Qu w środowisku studyjnym emulując popularne protokoły. Dzięki temu możliwa jest kontrola popularnych DAW, w tym Cubase, Sonara czy ProToolsa.

Najnowszy firmware współpracuje też z ostatnim produktem Allen & Heath – mikserem/interfejsem Qu-SB, zaprojektowanym jako inteligentny stage box dla zespołów, klubów, studio, szkół czy wydarzeń korporacyjnych. Qu-SB pełni funkcję miksera live lub służącego do nagrań, a wszystko to zamknięte jest w małym pudełku.

“Qu V1.9 poszerza zakres możliwości kontroli parametrów, a uaktualniona aplikacja Qu-Pad daje możliwość miksowania tylko z tabletu”, mówi manager produktu Nicola Beretta. “Allen & Heath zrobił to, z czego jest znany – wyszedł naprzeciw potrzebom klienta, dostarczając użytkownikom najlepsze rozwiązania i utrzymując Qu w grupie liderów kompaktowych mikserów cyfrowych”.

, , ,
Podziel się!