40 lat d&b audiotechnik

40 lat d&b audiotechnik

18 kwietnia to wyjątkowy dzień dla d&b. 40 lat temu, w małej wsi Korb, położonej niedaleko Stuttgartu w Niemczech, rozpoczął się nowy rozdział w historii profesjonalnego dźwięku. Dwóch młodych mężczyzn, Jürgen Daubert i Rolf Belz, zarejestrowało nową firmę – d&b audiotechnik.

Daubert i Belz byli przekonani, że dobrej jakości dźwięk może zamienić zwykłą przestrzeń w wyjątkowe miejsce. A teraz, 40 lat później, ta wiara jest nieodłącznym elementem wszystkiego, co robimy w d&b.

W d&b dźwięk to coś więcej niż tylko głośność – to wydarzenie, które łączy ludzi i coś, czego się doświadcza – prawdziwa sztuka.

Pierwszym założeniem d&b jest to, że każdy uczestnik wydarzenia powinien doświadczać tej samej jakości dźwięku, niezależnie od miejsca, które zajmie na widowni. To założenie stało się naszym hasłem przewodnim Democracy for Listeners („Demokracja dla słuchaczy”). Właśnie to przekonanie inspiruje nas do wyzwań i wprowadzania innowacji technologicznych oraz pozwala spełniać oczekiwania klientów. Od 40 lat d&b pracuje nad urzeczywistnianiem kreatywnych pomysłów artystów, sound designerów, realizatorów dźwięku i twórców z całego świata.

Drugim założeniem jest, żeby zestawy głośnikowe i elektronika stanowiły jeden, uzupełniający się system. Dzięki temu, urządzenia d&b są maksymalnie wydajne, spójne i łatwe w użyciu. Pełna integracja i workflow systemów sprawiają, że produkty d&b wyróżniają się na tle rozwiązań innych producentów. Wszystko w ramach kompleksowej, harmonijnej całości, znanej jako d&b System Reality.

Kiedy myślę o tej koncepcji, widzę ją nie tylko w kontekście naszej oferty – d&b jest dzisiaj światowym liderem w zakresie innowacyjnych technologii audio.

40. rocznica działalności d&b to nie tylko okazja, by docenić osiągnięcia naszych założycieli, ale także moment, w którym chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sympatykom, którzy przyczynili się do tego, by d&b stał się liderem na rynku pro audio. Wasza nieustająca pasja, lojalność, a także ciężka praca naszych pracowników, zarówno byłych, jak i obecnych oraz naszych partnerów i klientów na całym świecie, wpływają na jakość d&b każdego dnia.

W ciągu ostatnich czterech dekad dokonały się znaczące zmiany technologiczne i społeczne i jestem pewien, że czekają nas kolejne. Nie należy się ich obawiać, lecz postrzegać je jako okazję do ewolucji i wzrostu. Jestem przekonany, że poprzez dalsze działania zgodne z wizją założycieli d&b oraz wspólne dążenie do celu i pasję, nie tylko będziemy odnosić sukcesy, ale także inspirować ludzi wokół nas. W tym tygodniu wspominamy nasze osiągniecia z ostatnich 40 lat, ale liczy się to, co zrobimy przez następne 40 lat!

Chciałbym, żebyśmy mogli się dzisiaj spotkać i razem świętować. Jestem pewny, że niedługo nasza społeczność ponownie się zjednoczy i będziemy kontynuować dostarczanie najlepszych rozwiązań audio, zgodnie z hasłem „More art. Less noise”.

Wszystkiego najlepszego, Amnon Harman

Podziel się!