4 nowe produkty w ekosystemie dLive Allen & Heath

4 nowe produkty w ekosystemie dLive Allen & Heath

Allen & Heath zaprezentował kilka nowych produktów uzupełniających system dLive. Wśród nowości znajdują się w pełni konfigurowalne zdalne kontrolery IP6 i IP8, a także karty sieciowe audio Waves V3 i gigaACE.

IP6 i IP8 należą do nowej generacji kontrolerów dLive, zwiększając elastyczność systemu podczas instalacji i koncertów. Można je łączyć z systemem dLive przez standardowe połączenia TCP/IP oraz z innymi kontrolerami, komputerami i urządzeniami przez złącza Ethernet. IP6 posiada 6 enkoderów z funkcją przyciskania i przekręcania, kolorowe wyświetlacze LCD, 19 programowalnych Soft Keys oraz możliwość montażu mikrofonowego. IP8 ma 8 zmotoryzowanych enkoderów, kolorowe wyświetlacze LCD i 23 programowalne Soft Keys. Oba modele mogą być konfigurowane w maksymalnie 6 warstwach, zapewniając dostęp do dużej ilości kanałów. Kontrolery wspierają technologię PoE/PoE+, co daje instalatorom i użytkownikom możliwość używania pojedynczego kabla CAT5 do sterowania i zasilania.

Kontrolery IP dają większą różnorodność kontroli systemu dLive, nadają się idealnie do takich zastosowań jak systemy monitoringu personalnego czy instalacje wymagające niezbyt rozbudowanego sterowania”, mówi Nicola Berretta, manager produktowy Allen & Heath. „Te elastyczne małe urządzenia mogą współpracować jako samodzielne kontrolery w połączeniu z MicRack’iem i jednocześnie z oprogramowaniem dLive Director”.

Karta sieciowa Waves V3 zapewnia wykorzystanie pełni możliwości architektury portów I/O w dLive, poprzez 128×128 kanałową integrację z platformą Waves SoundGrid w częstotliwości 48/96 kHz. Poza obsługą pluginów i dystrybucją audio, to rozwiązanie zapewnia bardzo wygodny sposób na nagranie 128 śladów w 96 kHz za pomocą jednej skrętki CAT5 na komputerze Windows lub Mac.

Karta gigaACE pozwala na redundantny przesył 128×128 kanałów w częstotliwości 96 kHz do kolejnego systemu dLive. Do użycia tej karty nie potrzeba komputera, jest to atrakcyjne cenowo rozwiązanie typu „plug and play” do tworzenia cyfrowych splitów przy zachowaniu ultra-niskiej latencji.

„Mam nadzieję że dzięki wprowadzeniu nowych możliwości sieciowej kontroli i przesyłu, dLive może być umiejscowiony w czołówce cyfrowych rozwiązań mikserskich”, mówi dyrektor działu R&D z Allen & Heath. „Nasz zespół wkłada dużo wysiłku w to, by wspierać szybko rosnące grono użytkowników dLive”.

,
Podziel się!