35 lat Konsbud Audio

35 lat Konsbud Audio

W dniach 25 – 27 kwietnia wyjechaliśmy do pięknego Trójmiasta świętować 35-lecie Konsbud Audio. Taka rocznica zobowiązuje, więc program był napięty.

Preludium obchodów stanowiła uroczysta kolacja, która odbyła się na 34 piętrze Centrum Konferencyjnego Olivia Star w Gdańsku. Przeszklone ściany o wysokości 7 metrów i zachodzące słońce zapewniły oszałamiające tło uroczystemu chóralnemu 100 lat! Z wysokości niemal 150 metrów nad ziemią mogliśmy podziwiać panoramę Trójmiasta, Zatokę Gdańską i Trójmiejski Park Krajobrazowy i oczywiście delektować się przepysznymi daniami, słuchając wybitnego trio jazzowego, zaproszonego na nasze rocznicowe obchody.

Podczas pobytu mieliśmy okazję zwiedzić i poznać od kuchni kilka miejsc, których wiele osób z naszej firmy, pracujących np. w administracji, zna jedynie z opisów na fakturach, a  w których zainstalowane są systemy będące w dystrybucji Konsbud Audio: Stadion Ergo Arena, Teatr Muzyczny w Gdyni, Gdański Teatr Szekspirowski. Oprowadzali nas po nich prawdziwi pasjonaci swojej pracy i systemów, na których pracują.

Warto wspomnieć, że w Teatrze Muzycznym miała miejsce pierwsza instalacja systemu nagłośnieniowego d&b audiotechnik w Polsce. Było to w 2003 roku. Oczywiście od tamtej pory system był kilkakrotnie rozbudowywany, ale niektóre elementy tej pierwszej instalacji pracują tam do dziś (!), co tylko świadczy o jego jakości.

Ergo Arena to jedna z największych i najnowocześniejszych hal widowisko-sportowych w Polsce. Obiekt znajdujący się na granicy Gdańska i Sopotu, może pomieścić, w zależności od konfiguracji, od 5 000 do 15 000 kibiców. Jest naprawdę imponujący. Zwiedzając obiekt, przez chwilę mogliśmy poczuć się nawet jak honorowi goście, zasiadając w lożach dla VIP-ów, albo gwiazdy estrady w garderobach. Zajrzeliśmy również do serca obiektu, które wygląda jak maszynownia okrętu!

Zwieńczeniem długiego dnia była ponowna wizyta w Teatrze Muzycznym w Gdyni, tym razem w roli widzów. Wieczorem obejrzeliśmy niesamowity spektakl Wiedźmin. Scenografia, nowatorskie i ciekawe pomysły, akrobacje, połączenie gry aktorów i multimediów – wszystko tworzy niesamowite wrażenie. Nie trzeba być miłośnikiem fantasy, aby pokochać Wiedźmina!

Ostatniego dnia pobytu zwiedziliśmy wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju Teatr Szekspirowski, który powstał dzięki pasji i zaangażowaniu profesora Jerzego Limona. Wnętrze Sali Głównej jest rekonstrukcją dawnego gdańskiego teatru elżbietańskiego.

Nie zabrakło oczywiście czasu na spacery po plaży, odwiedzenie sopockiego molo, gdańskiej Starówki, rejs Czarną Perłą po Motławie, wizytę w Montowni i oczywiście integrację. Niektórzy nawet kąpali się w morzu.

Dopisała też pogoda! Chociaż prognozy straszyły nas zimnem, niskimi temperaturami, chmurami i deszczem, Gdańsk powitał nas w pełnym słońcu, które nie opuściło nas przez cały pobyt.

Trzy dni minęły nie wiadomo kiedy. Mogliśmy wspólnie spędzić czas, pobyć z osobami, które na co dzień pracują w innych miastach, porozmawiać nie tylko o mailach, telefonach i sprawach do załatwienia na wczoraj… Żal było wracać, ale w pamięci pozostaną nam cudowne wspomnienia.

Last but not least, dziękujemy kierownictwu Konsbud Audio – Agnieszce Pyrich i Jarkowi Kierkowskiemu oraz założycielom firmy: Magdalenie i Włodzimierzowi Pospiechom. Życzymy kolejnych wspaniałych lat i dalszych sukcesów!

Podziel się!