18 konsolet Stage Tec dla włoskiej telewizji

18 konsolet Stage Tec dla włoskiej telewizji

Aurus Platinum wygrywa jako najlepsza międzynarodowa oferta

Producent Stage Tec podpisał umowę z włoską telewizją RAI na dostawę  18 konsolet Aurus Platinum i routerów Nexus. Transakcja jest warta 3,5 miliona euro, a jej realizacja będzie rozłożona na 3 lata. Stage Tec i jego włoski dystrybutor PR.IN.CO. ogłosili oficjalnie tą informację w Amsterdamie na targach IBC. Kontrakt jest rezultatem międzynarodowego konkursu ofert, który wygrała firma Stage Tec. W ciągu najbliższych trzech lat, RAI otrzyma osiem konsolet Aurus z 48 tłumikami i dziesięć konsolet z 40 tłumikami. Wraz z każdą konsoletą dostarczony będzie router Nexus STAR. Dostarczane konsolety będą bazować na nowych kartach DSP Platinum.

Pełna sukcesów współpraca między firmami RAI i Stage Tec ma już 20-letnią tradycję. „Pomimo długiej i owocnej współpracy, decyzja o zakupie konsolet mikserskich Stage Tec nie była przesądzona – została podjęta po trwającej cały rok procedurze przetargowej, podczas której dokonano porównań produktów wielu marek”, mówi Claudio Masci z PR.IN.CO. „Pracownicy RAI przeprowadzili kilka testów konsolet Aurus Platinum i byli usatysfakcjonowani wydajnością sprzętu oraz jego dopasowaniem do zastosowań broadcastowych”.

Konsolety Aurus Platinum zostaną dostarczone do siedzib w Rzymie i Mediolanie, gdzie będą używane w programach rozrywkowych i w wozach transmisyjnych. Dwa dostępne rozmiary konsolet zapewniają pełną elastyczność systemu audio. Dzięki nowym kartom  Platinum DSP, konsoleta Aurus posiada spory zapas mocy na potrzeby miksowania ambitnych produkcji surround.

„Przetarg rozpoczął się, gdy firma Stage Tec była w trakcie restrukturyzacji. RAI uwierzyła w Stage Tec, zdobyliśmy ich naszymi produktami, co pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze”, mówi dumny Alexander Nemes, manager sprzedaży w Stage Tec. Po chwili dodaje: „Chcielibyśmy podziękować Claudio Masci i jego asystentowi z firmy PR.IN.CO (która jest dystrybutorem Stage Tec we Włoszech) za ich wielkie zaangażowanie. Ten projekt nie byłby możliwy bez ich udziału”.

Podziel się!